MichaeloCavalli-01-photos

Benátsky štuk

Čo je Benátsky štuk a aké sú jeho výhody –  Je jedinečný materiál ktorý výzorom vytvára zrkadlový efekt alebo napodobňuje mramor. Cena a efektivita benátskeho štuku sa dá prirovnať k obkladu. Aj keď je to stále len omietka, je plne vodeodolná, umývateľná, nenasiakavá a práve pre to sa dá použiť dokonca aj priamo v sprchovom kúte ! Presne pre tieto výhody to poteší aj všetkých rodičov ktorí majú deti v umeleckom veku a radi skrášľujú veci ktoré rodičov možno často nepotešia. Celkovo je benátsky štuk vhodný pre tých, ktorí si prajú esteticky príjemný, trvanlivý, odolný, luxusný a jedinečný povrch na svojich stenách. Alebo pre tých, čo uvažujú nad obkladom – obklad má špáry, nevytvára jednotný vzor a vzhľad.

Ako benátsky štuk vyzerá ? Ľudia si často mýlia ako vyzerá a čo vlastne znamená benátsky štuk. Benátsky štuk si ľudia spájajú aj s dekoratívnymi omietkami, farbami ako je lime wash a iné dekoratívne farby. Ľudia si myslia že benátsky štuk je škála materiálov z ktorých sa dá vyberať no nie je to pravda. Benátsky štuk, materiál existuje len jeden a špecifikujú ho vlastnosti popísané vyššie. 

Napodobnenina benátskeho štuku : Na trhu existujú naoko podobné materiály kt. sú technicky len dekoratívne omietky a nespĺňajú požiadavky a vlastnosti benátskeho štuku – vodeodolnosť umývateľnosť a nenasiakavosť. Pri napodobnenine benátskeho štuku sa ľudia aj okracujú o celkovú životnosť a funkčnosť produktu v porovnaní s benátskym štukom.

Kde sa dá benátsky štuk použiť ?  Benátsky štuk sa môže použiť na rôznych miestach. 

V interiéroch sa bežne používa na povrchy stien a stropov, kde vytvára hladký a lesklý povrch. Je vhodný do obývacej miestnosti, spálni, chodby, kuchyne, kúpeľne. Celkovo je benátsky štuk využiteľný v mnohých priestoroch a pridáva štýl, textúru a eleganciu. Jeho použitie transformuje interiér do luxusného a sofistikovaného priestoru. Je vhodný pre tých, ktorí si prajú esteticky príjemný, jedinečný a trvanlivý povrch na svojich stenách.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
Email
WhatsApp