A34C514D-8D57-4173-9B57-753B41732164

Postup realizácie benátskeho štuku

  • Materiál sa nanáša na 3 vrstvy. Najideálnejší podklad je sadrová omietk alebo sadrokartón. Farba na týchto podkladoch absolútne neprekáža.
  • V prvom rade je dôležitý náter podkladu penetračným náterom v správnom pomere s vodou. Veľmi dôležité je dobre rozotrieť náter aby nám nevznikli stopy a stekance ktoré môže byť vidno aj po tretej vrstve benátskeho štuku.
  • Medzi jednotlivými vrstvami je predpísaná doba schnutia 6 hodín. My nechávame materiálu viac času pre plné “dozretie” a kvalitu finálneho produktu. 
  • Nanesieme prvú hrubšiu vrstvu benátskeho štuku a necháme úplne dozrieť.. 
  • Po dozretí prvej vrstvy nanesieme druhú vrstvu. Tentokrát záleží na štýle a technike aplikácií. Pri rôznych finálnych efektoch používame rôzne postupy a techniky aplikácie. Ide o to, aký finálny efekt máme záujem dosiahnuť.
  • 3. vrstva je najtenšia zo všetkých vrstiev. Po natiahnutí s benátskym hladidlom celý nanesený materiál stiahneme preč. To nám zaručí hladkosť materiálu bez akýchkoľvek nerovností a taktiež pri tejto vrstve záleží na technike aplikácií pre požadovaný finálny efekt.

Možnosti spracovania tohto materiálu a taktiež výsledný vzhľad je viac než len pár a práve pre to sa nedá úplne popísať správny postup keďže pri inom vzhľade sa používajú iné postupy ktoré tvoria finálny vzhľad. 


Dĺžka realizácie : Dĺžka realizácie závisí od vybraného finálneho vzhľadu produktu a množstva m2. Pri základnej jednotlivej farbe kvôli schnúcim procesom je dĺžka realizácie najmenej 3 dni.

Facebook
LinkedIn
Pinterest
Email
WhatsApp